fbpx

Panel OSK

Witamy w aplikacji dla Twojej szkoły jazdy. Główne cele jej funkcjonalności:

  • hurtowy zakup kont z testami i e-learningiem na prawo jazdy
  • szybkie płatności (przelewy24, blik) i natychmiastowa aktywacja kont
  • śledzenie postępów każdego kursanta z osobna (egzamin, baza pytań, wykłady)
  • zdalne drukowanie wyniku egzaminu
  • praca z kursantami na aktualnych testach oficjalnie pochodzących od Ministerstwa Infrastruktury
  • obsługa panelu jak i testów przez komputer, tablet i smartfon z dostępem do internetu

 

PRZEJDŹ DO PANELU DLA OSK
ZARZĄDZAJ KURSANTAMI I MONITORUJ ICH POSTĘP

 

 

E-learning dla kursantów przez internet – wykłady i testy na prawo jazdy

– OSK wysyła linki do portalu z testami i wykładami na www.zdamyprawko.pl
– Kursant klika w link i od razu bez logowania ćwiczy testy i wykłady 
– OSK monitoruje wszystkie postępy kursanta i drukuje egzamin wewnętrzny 
– Kursant opanowuje cały ustawowy materiał potrzebny do zdania egzaminu teoretycznego
– OSK zachowuje ciągłość kontaktu z obecnym kursantem oraz proponuje kompleksowe rozwiązanie nowym, potencjalnym klientom

E-learning i instrukcje do niego (na smartphony i komputery) dostępny na https://zdamyprawko.pl/panel-osk/

Instrukcja informowania kursantów o dostępnej dla każdego OSK (nie tylko SUPEROSK) opcji E-LEARNINGU czyli nauczania zdalnego, na odległość

Jak należy poinformować kursantów o możliwości nauki teorii w domu? Przede wszystkim nie możemy sobie i innym mieszać dwóch pojęć e-learningu.


Jednym z nich jest e-learning prowadzony przez “SUPEROSK” – to nie nasz e-learning.

Aby móc prowadzić takie szkolenie należy spełniać dodatkowe wymagania dla uzyskania statusu “SUPEROSK” oraz dysponować odpowiednim specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym wspomagającym proces kształcenia, które powinno zapewnić co najmniej:

a)  przydzielenie osobie szkolonej indywidualnego identyfikatora pozwalającego na bezpośrednie śledzenie jej postępów w nauce,

b)  przeprowadzenie zajęć w zakresie i w czasie wymaganych programem szkolenia,

c)  zabezpieczenie przed ingerencją w kolejność prowadzonych zajęć,

d)  przeprowadzenie testu sprawdzającego wiedzę po każdym module tematycznym szkolenia oraz zabezpieczenie przed ingerencją w jego wynik,

e)  możliwość kontynuowania szkolenia wyłącznie po uprzednim uzyskaniu pozytywnego wyniku z testu sprawdzającego wiedzę, o którym mowa w lit. d.


Drugim rodzajem jest e-learning EKSTERNISTYCZNY, który właśnie interesuje zdecydowaną większość OSK. 

Od czasu kiedy OSK nie ma obowiązku przeprowadzać wykładów stacjonarnych i wystarczy prowadzić tylko kursy praktyczne (kursant samodzielnie przed kursem zdaje w WORD egzamin teoretyczny), można wprowadzić legalnie pojęcie E-Learningu Eksternistycznego. Jest to dużo mniej wymagająca forma nauczania na odległość niż ta narzucona ustawowo dla SuperOSK. Główną różnicą jest brak obowiązku przeprowadzania testu po każdy module tematycznym, dowolność kolejności prowadzonych zajęć, brak obowiązku przeprowadzania jakichkolwiek testów sprawdzających wiedzę – takowe istnieją ale tylko do użytku wewnętrznego i dobrowolnego sprawdzenia wiedzy kursanta. W żaden sposób również nie odnotowuje się uczestnictwa kursanta w takich zajęciach, ponieważ oficjalnie nie jest on jeszcze na kursie. Kursanta można zapisać na kurs praktyczny dopiero po odnotowanym pozytywnym wyniku państwowego egzaminu teoretycznego.

Instrukcja pracy z Panelem OSK na smatphony:

Aby zacząć pracę z programem kliknij kafelek „PANEL DLA OSK”
Zarejestruj się wpisując dokładne dane użytkownika (login, e-mail, hasło). Zapamiętaj je lub zapisz. Następnie zostaniesz poproszony o aktywację konta przez pocztę e-mail, którą podałeś podczas rejestracji. po kliknięciu w link aktywacyjny w mailu zostaniesz przeniesiony do strony logowania.
Zaloguj się loginem i hasłem podanym podczas rejestracji.
Krok 1: Klikamy w menu i wybieramy zakładkę USTAWIENIA. Wpisujemy nazwę, która jednocześnie będzie kodem zaproszenia dla kursanta. Nazwa powinna być prosta i czytelna, może to być nazwa OSK, np: OSKWANDA. Zapisujemy zmiany.
Krok 2: Klikamy w menu i wybieramy zakładkę PAKIETY. Zamawiamy określoną przez nas ilość pakietów dla kursantów (domyślnie jest 10 pakietów 30 dniowych – te wartości można zmieniać) w trzech wariantach cenowych i czasowych. Klikamy ZAMÓW i przenosimy się na stronę Partnera płatności internetowych przelewy24.pl. Po opłaceniu zamówienia partner automatycznie przeniesie nas do panelu OSK gdzie będą widniały odpowiednie ilości liczbowe pakietów do wykorzystania.
Klikamy w górne menu i korzystając z zakładki ZAPROŚ lub w zakładce KURSANCI z przycisku ZAPROŚ, możemy skopiować link z zaproszeniem i wysłać kursantowi np. przez messengera, maila lub smsem. Kursant najpierw musi zarejestrować się w portalu www.zdamyprawko.pl, następnie zalogować loginem i hasłem podanym podczas jego rejestracji. Dopiero po tych czynnościach może wkleić przesłany link aktywacyjny do przeglądarki i go aktywować.
Kursant zamiast wklejania linku może skorzystać z zakładki OSK w której wpisuje nazwę ustaloną przez ciebie w panelu czyli przykładowo „OSKWANDA”. Aby prawidłowo drukować egzamin wewnętrzny powinien również uzupełnić zakładkę DANE UŻYTKOWNIKA wpisując imię, nazwisko, nr PKK, PESEL.
Krok 3: Korzystając z górnego menu klikamy w zakładkę KURSANCI, gdzie widzimy loginy kursantów, którzy aktywowali dany przez ciebie dostęp poprzez link lub wpisanie twojej nazwy w odpowiedniej zakładce.
Klikając w któregoś z kursantów pojawia się dla niego możliwość aktywacji pakietu z puli którą wykupiliśmy wcześniej. Widać również czy prawidłowo wypełnił swoje dane. Na grafice widzimy również postęp kursanta w EGZAMINACH. WIdzimy ile zdobył punktów oraz po kliknięciu w konkretny egzamin możemy go wydrukować lub zapisać plik pdf w komputerze.
W następnej zakładce na koncie kursanta widzimy postęp nauki w Bazie pytań oficjalnych testów na prawo jazdy z Ministerstwa Infrastruktury.
W kolejnej zakładce na koncie kursanta widzimy postęp w Nauce e-learningu.

Instrukcja pracy z Panelem OSK na komputery:

Instrukcja jak monitorować postępy kursantów korzystających z kont w podręczniku „Zdaj testy i egzamin praktyczny. Podręcznik kat. BAT” oraz „Zdaj testy i egzamin praktyczny. Podręcznik kat. CC+ED” za pomocą PANELU OSK.